autoabi teenus

autoabi teenus

Kui autosalongis pole olulisel määral tõsist mustust, saab seda vägagi kergelt iseseisvalt puhastada. Selle tarbeks läheb vaja ühte vaba päeva ning vastavaid vahendeid, milleks on:

 • Tavaline tolmuimeja ning väiksemad/kitsamad otsikud;
 • Suruõhuballoon;
 • Harjad ja pintslid;
 • Kummilapp;
 • Puhas vesi;
 • Tekstiili, naha, klaasi ja plastiku keemilised puhastusvahendid.

Salongi puhastamine samm-sammult

 1. Suretage välja automootor ning tühjendage autosalong ja pagasiruum liigsetest esemetest.
  autoabi teenus

  autoabi teenus

 2. Käige tolmuimejaga üle jalamatid, istmed – igal pool kus on tolmu ja prahti, põrandakatted. Ärge unustage armatuurlauda. Seadmete pilude puhastamiseks võite kasutada pintslit ja suruõhku.
 3. Teostage ka niisket keemilist puhastust. Selle tarbeks kasutage spetsiaalseid mustuse eemaldamise vahendeid lae, istmete ja uste kattematerjalilt. Selliseks puhastusvahendiks võib olla mõni pihustatav aine, mida kanda mustale pinnale ning paari minuti möödudes puhastada see ära  mikrofiiber lapiga.
 4. Klaaside puhastamiseks võib kasutada seebilahust, kuid ärge unustage neid hoolikalt kuivatada. Pidage meeles, et toonitud klaase ei töödelda ammoniaaki sisaldavate vahenditega.
 5. Peale seda, kui salongi puhastuse peamised etapid on lõpetatud, tuleb auto korralikult ära kuivatada. Kui kattematerjal imas palju vett, siis saab seda kokku koguda tolmuimeja abil. Kuivatage plastpinnad salvrätikutega, seejärel avage kõik aknad ja tuulutage autot. Kuivatusprotsess võib kokku võtta 2-10 tundi, see sõltub aastaajast, ilmast ja õhuniiskusest.
 6. Kui auto on täiesti kuivanud võib poleerida selle armatuurlauda, nahkpindasid töödelda konditsioneeriga ning kangast antistaatilise ainega.