autopuksiir

autopuksiir

Mida tähendab mootori klõbisemine? Kust see tuleb ning millised on selle tekkimise põhjused Teie autos? Teadmisi jagavad autoabi spetsilistid.

Kui mootor töötab, siis detailid löövad teineteise vastu. Aja jooksul need deformeeruvad, võivad tekkida pilud ja praod, mis tekitavad klõbisemise/kopsimise häält mootoris. Lisaks sellele võivad müra tekitajad olla halb mootoriõli või ebakvaliteetne kütus. Kui jätta see probleem tähelepanuta, siis viib see tulevikus detailide deformeerumiseni ning mootori töövõime languseni.

Klõbisemise tüübid mootoris

Detailide kulumine ja vale mootori hooldus, viib järgmiste klõbisemise/kopsimise tüüpideni:

  • Pidev müra mootoris;
  • Ebaregulaarne müra mootoris;
  • Tugev müra mootoris.

Klõbisemise põhjused mootoris:

Väntvõlli klõbisemine auto mootoris

Kui kuulsite kõlatut koputust auto käivitumisel, mis jätkub ka siis, kui auto on soe, siis võimalik, et on probleeme

autopuksiir

autopuksiir

väntvõlliga. See võib olla ülemäärane laagrite, nukkide kulumine või katkine võllikael. Võimalik, et lõhkes nukkvõlli tugi, mistõttu tekib selline kõlatu klõbisemine. Samuti võib probleemi põhjuseks olla ebakvaliteetne mootoriõli või selle täielik puudumine.

Kepsu klõbisemine auto mootoris.

Kui auto armatuurlaual süttis rõhutuli, siis on mootoris madal õli rõhk, mistõttu tekib ka kepsu klõbisemine.

Müra võib tekkida gaasipedaali vajutamisel, sellisel juhul on teil vaja tehnilist autoabi. Minge automehaaniku juurde. Tema on suuteline tuvastama ja antud sümptomit kõrvaldama.

Klappide klõbin auto mootoris

Taoliste ebameeldivate häälte tekkimine viitab klappide klõbisemisele, mis on esile kutsutud nukkvõlli nukkide ja nukkvõlli vaheliste vahede suurenemisest. Ühtlasi tähendab see klapinookuri kulumist. Vajalik klappide reguleerimine, et ennetada silindrite katki minemist mootoris.

Bensiini kopsimine mootoriõlis.

Üheks klõbisemine põhjuseks võib olla rikkis kütusepump, sest läbi vigase membraani satub õli kütusesse. Või siis te lihtsalt valasite mootorisse halva kvaliteediga mootoriõli.