auto pukseerimine Tallinnas

auto pukseerimine Tallinnas

Millised parkimistüübid ja viisid olemas on? Kuidas sõidukit õigesti parkida?

Vaatame need üle.

Edaspidi parkimine

Kõike tavalisem ja lihtsam parkimisviis on edaspidi parkimine. Sellise parkimise puhul sõidate otse ning ei sooritata erilisi manöövreid. Antud varianti võib kasutada platsil, kus on piisavalt vaba ruumi. On ka teine variant, milleks on tagurpidi boks e garaaž, mida kasutatakse kitsastest parklatest tänu auto heale manööverdamise võimalusele. Siinkohal on vaja sooritada täpseid tegevusi ning Teie poolt on vaja kogemust ning mõningaid teadmisi auto gabariitide mõistmiseks.

Tagurpidi külgboks

Antud parkimisviisi puhul soovitatakse õigesti reguleerida tahavaate- ja küljepeeglid. Eriti hea ülevaade peab olema paremast rattast. See aitab Teil auto õigesti ära parkida ning vältida äärekivile sõitmist. Liikuge aeglaselt ja olge tähelepanelik. Ärge unustage jätta ruumi väljasõiduks mitte ainult enda autole, aga ka sellele, kes on Teie auto taha parkinud. Jälgige äärekivi joont – see on hea orientiir.

Tagurpidi boks ehk garaaž

Tagurpidi boks tähendab seda, et Te asetate oma auto äärekiviga või lühema parkimisjoonega risti, teiste autodega

auto puksiir Tallinn

auto puksiir Tallinn

paralleelselt. Sellist varianti kasutatakse peamiselt autoparklates, garaaži sissesõitmisel ning samuti kaubanduskeskuste parklates. Siinkohal on samuti vajalik ettevaatlik ja aeglane sõit ning hästi reguleeritud peeglid.

Parkimise reeglite järgimine

Püüdke alati järgida parkimise reegleid. Ärge tekitage ebamugavust kaasliiklejatele. See võib provotseerida autojuhtide ebaadekvaatset reaktsiooni, mille käigus võidakse Teie autot kriimustada, mustaks teha või selle peale midagi kirjutada. Lisaks ärge jätke autot kõnniteele, ärge takistage jalakäijate liikumist, kelle hulgas võivad olla vägagi pahatahtlikult isikud.

Pidage meeles, et teie auto pole parklas ainus. Ei ole vaja parkida teisele autole väga lähestikku. Proovige parkida nii, et kõrvalseisva auto uksi saaks normaalselt avada. Olge tähelepanelikud ja viisakad!


Teile tuleb kõik hästi välja!