puksiir hind

puksiir hind

Paljud autoomanikud ootavad peale külma talve kevadet. Ei ole aga põhjust väga rõõmustada, kuna tarvis on teostada suurt tööd autot suveks ette valmistamiseks.

Vahetame rehve

Kõige olulisem, mida peab tegema on talverehvide vahetamine suverehvide vastu. Paljud autojuhid kasutavad universaalseid rehve, millega saab sõita igal hooajal. Teised aga ei vaheta üldse suverehvide vastu, mis on suur viga. Suverehvid on mõeldud kuumade teekatete jaoks, talverehvid aga külmade ja lumiste teede jaoks. Seetõttu ei ole mõistlik hoida kokku rehvidelt, millest sõltub ka Teie turvalisus.

Autopesula

Peale pikaajalist talve vajab auto spetsiaalset pesu kõrgsurvepesuriga. Siinkohal pöörake tähelepanu nii kerele kui ka auto põhjale. Kui seda ignoreerida, siis sool ja mustus, mis on kogunenud kriimustatud piirkondadesse, hakkavad metalli  tasapisi hävitama. See võib olla ka korrosiooni tekke põhjuseks. Lisaks sõiduki välipesule pöörake tähelepanu ka salongi pesule. Ärge unustage kõik korralikult ära kuivatada.

Pidurisüsteem

Pidurisüsteem, mis koosneb piduriketastest, – klotsidest, -vedelikest ja –voolikutest, peab olema hästi kontrollitud

puksiir hind

puksiir hind

peale külma talve. Pidurivedelik tuleb ära vahetada ning kõik muud detailid üle kontrollida kulumise suhtes. Vajadusel tuleb need ära vahetada. Samuti on soovitatav puhastada autotelikut, rattakaari ja auto põhja.

Millele veel tähelepanu pöörata?

Erilist tähelepanu tuleb pöörata rooliotsadele, kuuliliigenditele, amortisaatoritele ning õõtsapuksidele. Lisaks tuleb üle kontrollida rataste kaldenurk ning vajadusel teha sillastend.

Valmistades autot suveks ette, ärge unustage vahetada õli, aku täis laadida, puhastada konditsioneeri ning loomulikult korrastada ka pagasiruumi.

Jah, tööd tõesti jätkub, kuid see kõik tasub ära nii teie turvalisuse poole pealt kui ka sõiduki eluea pikendamise näol.