auto abi

auto abi

Autorehvid on kõige olulisem detail, kuna hoiab autod tee peal. Kuid kahjuks on neil omadus kiiresti kuluda, mistõttu vajavad ka vahetust. Selleks, et rehve ei peaks vahetama iga hooaeg, on tarvis õppida neid õigesti valima.

Täna on rehvitootjate poolt teie jaoks valikus suur hulk tooteid, mis erinevad nii kvaliteedi kui hinna poolest. Teie peate tegema vaid õige valiku. Muide, valik ei peaks põhinema ainult hinnakategoorial. Esiplaanil on isiklik ohutus, mis tähendab, et nii suve- kui talverehvid peavad olema KVALITEETSED!

Aga alustame siis suverehvide valimisega.

Esimene asi, millele peaks tähelepanu pöörama on kulumisprotsent, mis võiks olla väike, kuna mida väiksem see on, seda kauem suverehvid kestavad.

Nüüd pöörake tähelepanu järgmisele olulisele omadusele, milleks on rehvi jäikus. Nagu on teada, siis kõik rehvid erinevad jäikuse poolest. Siinkohal on oluline pöörata erilist tähelepanu. Hea haakumise teekattega garanteerivad pehmed rehvid. Just need tagavad teie sõiduauto sujuva ning pehme liikumise.

Kuid pidage silmas, et suurteks kiirusteks maanteel sobivad keskmise jäikusega rehvid ning sportliku sõidu jaoks jäigad rehvid. Kui kasutate autot vaid linnapiires, siis on parem peatuda pehmetel rehvidel.

Madala profiiliga rehvid

On olemas veel nn madala profiiliga rehvid. Selle erinevus seisneb selles, et valuvelje ning teekatte vahe on

puksiiri tellimine

puksiiri tellimine

minimaalne, kuna rehvi paksus on suhteliselt väike. Sellest saame järeldada, et madala raskuskese tõttu, püsib auto suurtel kiirustel teel kindlamalt.

Kui teekate pole sirge ning sellele on palju vigastusi ja auke, kasvab oluliselt valuveljele mõjuv koormus ning selle kuju võib muutuda. See võib endaga kaasa tuua mittevajalikke tagajärgi. Igaljuhul ei ole mõistlik soetada madala profiiliga rehve sõitudeks väljaspool linna.

Auto silla reguleerimine

Samuti pöörake tähelepanu sellisele parameetrile nagu auto sildade reguleeritus. See peab olema normis. Tänu sellele paraneb auto juhitavus, lisaks ennetab see rehvi kulumist ning tõstab autoratta haakumist teega.

Valides uusi suverehve konsulteerige spetsialistiga. Lähtudes teie auto võimalustest ning otstarbest, soovitab spetsialist, millised rehvid teie auto jaoks kõige enam sobivad.