Kui teil tekib vajadus asuda sõitma pimedal ajal ning selle teekonna ettevõtmist ei ole võimalik edasi lükata, siis võtke kuulda meie autoabi spetsialistide poolt koostatud soovitusi võimalike ebameeldivuste vältimiseks teel.
Soovitused sõidul pimedal ajal:
- Silmad vajavad puhkamist enne sõidu algust. Magage või kas või lihtsalt istuge suletud silmadega ca 15 min, sealjuures ei ole soovitatav kasutada ekraanimeediat.
- Väga hea on see, kui juba teate kindlat marsruuti, mida mööda peate sõitma. Teadmatus toob endaga kaasa teatud ohte ning mõttetuid ekslemisi õige tee otsimisel. Kõik see vajab Teie poolt suuremat tähelepanu, mis võib oluliselt väsitada.
- Pidage meeles keha bioloogilist kella. Kui tekib uni, siis mõistlikum on peatuda ning vähemalt 20-30 min puhata. Samuti tuleb kasuks kaasa võtta reisikaaslane, kes palju räägib.
- Puhake siis, kui tunnete, et olete väsinud. Ei ole mõttekas loota oma kogemusele ning vastupidavusele. Elu on kallim kui Teie tegevused ning plaanid.
Ettevaatusabinõud öisel teel:
- Kiiruse valik. Lähitulede kasutamisel ei tohiks kiirus olla kiirem kui 50 km/h, kaugtulede kasutamise korral
mitte üle 90 km/h.
- Autos istuvatel reisijatel peab olema kinnitatud turvavöö. Eriti suurt tähelepanu pöörake laste turvalisusele.
- Keskendumine ning tähelepanu peab olema kõrgendatud. Olge tähelepanelikud liiklusmärkide ning kaasliiklejate signaalide osas.
- Hoidke PIKIVAHET eesliikuvate sõidukitega, ärge kiirustage.
- Kasuks tuleb, kui läbite ekstreemsõidu kursused (sh pimedasõit, libedasõit jm). Niiviisi saate valmistustega erisugusteks situatsioonideks, mis võivad teel tekkida.
- Vaadake üle auto esmaabi komplekt. Seal võiks sisalduda kõik vajalik esmaabiks (Steriilsed haavatampoonid erisuurustes, rullsidemed, elastikside, kolmnurkrätik, käärid, desinfitseeriva ainega immutatud tampoonid, kaitsekindad, plaastrid, kaelalahas, soojendustekk, esmaabi andmise juhend).
Mõelge sõiduki ohutust juhtimisest, olge roolis ettevaatlikud ja tähelepanelikud, eriti siis, kui sõidate pimedal ajal.