Kriimude olemasolu autol tekitab ebameeldivat tunnet nii autojuhil kui ka reisijatel. Kui selline üllatus on tekkinud ka teie autol, siis on vajalik sellest võimalikult kiiresti lahti saada. Loomulikult, selleks on vaja teada ka kriimude eemaldamise tehnoloogiat.
Omal käel tehtavad sõiduki uuendamise tööd
Enne protseduuri alustamist on tarvis aga auto puhtaks pesta ning ära kuivatada. Seda on parem teha autopesulas, et vältida laikude ja plekkide teket.
Kerged kriimud/pindmised kriimud saab eemaldada ka käsitsi. Selleks on vaja nende sisse hõõruda polirooli või siis vaha. Loomulikult tuleb antud komponendid valida vastavalt teie auto värvile.
Antud töö teostamiseks läheb teil vaja aplikaatorpatja aine sissehõõrumiseks ning pehmeid lappe sära andmiseks teie autole. Ärge unustage ka head valgustust, et oleks võimalik ära näha kõik pinna defektid.
Niisiis, alustame. Kanname spetsiaalsele aplikaatorpadjale veidi vaha või polirooli ning ringjate liigutustega hõõrume seda sisse sinna, kus on näha kriime. Kui on veidi suuremat sorti kriime, siis on soovitatav hõõruda esmalt ühes suunas hõõrudes ning seejärel vastupidises (päripäeva ja siis vastupäeva).
Kui töö saab tehtud, tuleb võtta flanellriidest lapi ning hoolikalt hõõruda töödeldud piirkonda, kuni see lööb läikima. Kui teha kõike kiirustamata ning õigesti, siis saate lahti autol tekkinud väikestest kriimudest.
Suurte kriimude eemaldamine
Suurte kriimude eemaldamine on mõistlik usaldada asjatundja hoolde, kes töötlevad hoolikalt kahjustunud pinda
vastavate poleerimismasinatega. Samas mõned autoarmastajad eelistavad teha seda tööd iseseisvalt, seda enam, et poleerimismasina kasutamises ei ole midagi keerulist.
Samuti kasutatakse sügavate kriimude puhul järgimisi vahendeid:
– Vahapliaatsid
– Värvilised restaureerimispliaatsid
Pliiatsite abil joonistatakse kriimud korralikult välja, sealjuures eelnevalt töödeldakse kahjustatud pindu erinevate vahenditega, kuni kruntimiseni välja.