auto abi

auto abi

Kahjuks ei ole liiklusõnnetustest keegi kindlustatud ning avarii korral on keeruline säilitada rahu ning tegutseda väga konkreetselt ning plaanipäraselt. Niisiis, heidame pilgu sellele, mida teha kui on toimunud liiklusõnnetus.

Ärge lahkude õnnetuspaigast ega liigutage sõidukit. Esmalt tuleks kõik võimalikult täpselt dokumenteerida liiklusõnnetuse ankeedil. Kui sõidukiomanik liigutab autot kas või pool meetrit, võib süüdlase leidmine muutuda märksa keerukamaks ning isegi võimatuks.  Kindlasti ärge unustage välja panna ohukolmnurk ning sisse lülitada ohutuled.

Püüdke kirja panna sündmuse pealtnägijad. Jutt on siis kõigist inimestest, kes seda nägid – juhuslikud möödakäiad ning teised liikluses osalejad. Kõige hinnalisemad on teiste autojuhtide tunnistused. Kui pole võimalust kõigiga koheselt rääkida, ent arvate, et need autojuhid võisid midagi näha, siis pange kirja autode registrinumbrid. Jalakäijate käest küsige aga telefoninumbrit.

Vajadusel tuleks kannatanutele anda esmaabi. Kui keegi sai liiklusõnnetuses viga, siis esimese asjana peate andma

puksiiri tellimine

puksiiri tellimine

abi, nii palju kui oskate. Oluline on jääda kannatanute juurde, kuni on saabunud kiirabi. Iseseisvalt kannatanu transportimine tuleb kõne alla vaid ekstreemses olukorras.

Helistage numbril 112 ning kutsuge kohale politsei. Iga autojuht tegelikult teab, et liiklusõnnetuse korral on mõistlik kutsuda politsei, ent aeg-ajalt see ununeb. Loomulikult, kui on tegemist kergema avariiga, auto vigastused pole märkimisväärsed ning viga ei saanud ükski inimene, siis võib konflikti lahendada ka iseseisvalt. Ent sellisel juhul pange kirja kõik teile kahju tekitanud autojuhi andmed, et ta ei saaks teid petta. Oluline on koostada õnnetuspaiga skeem, kus peaks olema liiklusõnnetuses osalejate allkirjad. Seejärel arutage läbi ka rahaline kompensatsioon ja pange kirja sündmuse pealtnägijad.

Vajadusel kutsuge välja tehniline abi (puksiir/evakuaator). Kui teie sõiduk sai tõsiselt kannatada, siis pole mõtet loota omaenda võimetele, mõistlik on kutsuda evakuaator. Kui teil pole kirjas autoabi telefoninumbrit, pöörduge oma liikluskindlustuse andja poole, kelle spetsialistid kutsuvad ise puksiiri kohale.

Head teed!