auto pukseerimine Tallinnas

auto pukseerimine Tallinnas

Kaugeltki mitte iga autojuht ei tea, et iga auto salongis on kahjulikke aineid, mis mõjuvad halvasti inimese hingamissüsteemile. Nende hulka kuuluvad:

  • Fenool – kasutatakse autoistmete viimistlemisel;
  • Ksülool või tolueen (toluool) – lakid ja värvid;
  • Aldehüüdid, atsetoon, kloriidid – kuuluvad sünteetiliste kangaste koostisesse

On olemas palju teisi aineid, mida kasutatakse autosalongi töötlemisel/viimistlemisel, mida võib igapäevaselt autojuht sisse hingata, ajal, mil juhib autot.

Samuti tuleks olla ettevaatlik auto puhastusvahendite valimisel, kuna need hakkavad aurustuma autos, ning sisse hakkate seda hingama Teie. Seetõttu autosalongi hooldusvahendite ostmisel, pöörake tähelepanu etiketile ja valige vaid neid vedelikke, kus ei sisaldu metanooli.

Vähestele on teada see, et auto pidurdamisel, eraldavad piduriklotsid atmosfääri vase, nikli, kroomi ning suurt

pamper Tallinnas

pamper Tallinnas

hulka muude kahjulike keemiliste elementide osakesi. Friktsioon katted sisaldavad aga ohtlikku pliid, mille aurud on kantserogeensed ehk vähihaigusi tekitavad.

Selleks, et ohtlikke elemente sisse mitte hingata on vajalik kasutada spetsiaalseid filtreid. Lisaks peaks autosalong olema täielikult hermeetiline.

Liigume edasi….

Rehvid, heitgaasid, vingugaas – reostuse allikad.

Peamisteks kantserogeenide allikaks on rehvid. Oht tekib rehvide kulumisel. Just siis, kui need kuluvad, eralduvad väikesed osakesed, mis satuvad õhust kergesti inimese hingamisteedesse, kutsudes esile allergilisi reaktsiooni, riniiti (nohu) ning nõgestõbe. Rehvitolm, millel on omadus jääda kauaks asfaldile, pääseb kergelt kopsudesse ja bronhidesse ning kahjustab inimese tervist.

Üks kõige kahjulikumaid aineid, mida auto eraldab on heitgaasid. Just need kontsentreeruvad umbes 1,5 meetri kõrgusel maapinnast ja see on just see tsoon, kus me ka hingame. Seega isegi mitte rooli taga olles, vaid autoliikluse epitsentris liikudes hingame me sisse kõik heitgaasides sisalduva toreduse.

Samuti tuleks ära mainida vingugaasi. Me küll ei tunne seda ega näe, ent selle väga kõrge kontsentratsioon autosalongis võib inimese jaoks olla letaalne.