Tänapäeval on mitmeid lahendusi, mis tagavad Teie auto turvalisuse. Vaatleme siis neist kõige populaarsemaid.
Mehaanilise blokeerimisseadme kasutamine.
Antud seade on lihtne kasutamises ning suhteliselt paljude autoomanike poolt praktikas ära proovitud. See kujutab endast terasest valmistatud seadet, mis võimaldab lukustada autorooli, panna pedaalid raudade vahele ning samuti takistab juurdepääsu auto käigukastile ja kapotile.
Signalisatsioon.
Signalisatsioon on vast kõige populaarsem vahend, mille abil püütakse kaitsta autot kurjategijate eest. Isegi kõige tavalisem ning odavam signalisatsioon on võimeline mitteoodatud külalisi Teie autost eemale hoidma. Loomulikult, mida keerulisem on signalisatsioonisüsteem, seda parem – nt tagasisidega või liikumisanduriga (GPS) signalisatsioon. Taoline süsteem saadab Teie võtmehoidjale häiresignaali ning saate distantsilt ka automootorit suretada ja ühtlasi ennetada auto ärandamist.
Satelliitsüsteemid.
Tänu satelliitsüsteemile on võimalik tuvastada Teie auto poolt saadetavat signaali ning tänu sellele määrata
suhteliselt lihtsalt Teie auto asukohta kaardil. Väljaarvatud juhul, kui ärandaja on kasutanud mõnda spetsiaalselt signaalisummutajat/blokeerijat.
Soovitused autoomanikele.
- Ärge jätke autosse hinnalisi pabereid/dokumente;
- Kasutage ärandamisvastast markeeringut, kuna sellist autot maha müüja on peaaegu et võimatu;
- Ärge levitage infot sellest, kuidas oma autot ärandamise eest kaitsesite;
- Ärge jätke võtit auto süütelukku või salongi;
- Valige eriline alarmitüüp, mis püüab kergesti jalakäijate tähelepanu ning peletab varga eemale;
- Ärge laske end petta ning ärge lülitage välja signalisatsiooni, kui pole kindlad, et see töötab. Kui aga see siiski ei tööta, vahetage kiiremas korras uue signalisatsiooni vastu, vältimaks ebavajalikke probleeme;
Jälgige uudsete auto signalisatsiooniseadmete müüki ilmumist ning võimalusel asendage vana signalisatsioon uuega. See annab Teile kindlustunde, et keegi ei saa Teie lemmikut autot ärandada.