puksiir hind

puksiir hind

Tänapäeval on palju autoteenindusi, kus saab kiirelt ja lihtsalt teostada õlivahetust, ent seda saab teha ka iseseisvalt. Seda enam, et tegemist on suhteliselt lihtsa protseduuriga ning võtab umbes pool tundi aega.

Õli vahetus.

Et õlivahetamine oleks mugavam, tuleks auto asetada kanaliga kohale või autotõstukile. Mootor peaks sellisel juhul töötama ning auto olema käsipiduril. Parem on kui õli veidi soojendada.

Niisis, on vaja tõsta kapotikaas, keerata lahti silidripea kaela kaane kork (õlikannu märgiga kork), seejärel ronida auto alla ja  keerata lahti õli äravoolu kork. Kui seal on veel kaitse peal, siis tuleb  see maha võtta.

NB! Soovitav on kasutada kindaid, kuna mootoriosad ja õli ise võivad olla kuumad.

Asetage äravoolu ava alla sobivas suuruses kauss vm anum, kuhu õli voolaks. Jälgida seda, kuidas õli välja voolab, võimalik, et peate anumat vahepeal nihutama.

Kui õli on täielikult välja voolanud, puhastage äravoolu ava korki lapiga ning ka äravoolu ava, et sinna ei satuks

puksiirabi Tallinnas

puksiirabi Tallinnas

mustust ega kõrvalisi esemeid. Seejärel asetage korgile rõngastihend.

Seejärel võtke maha õlifilter. Seda saab teha kas pealt või alt, olenevalt konstruktsiooni omadustest. Ka siin võib vaja minna mõnda anumat, kuna väike hulk õli võib välja voolata ka filtri eemaldamisel.

Kui te ei saa filtrit kuidagi ära, on otstarbekas kasutada spetsiaalselt seadist, mis sarnaneb kinnitõmbuva silmusega. Vana filter tuleb eemaldada tihendiga koos. Seejärel umbes 10 minutit, et kogu õli välja voolaks.

Enne uue õlifiltri paigaldamist peab hoolikalt puhastama ja kuivatama ava, kuhu oli filter paigaldatud. Samuti õlitage rõngastihendit ning uue filtri keere.

Kallake sisse uus mootoriõli ning kontrollige õlitaset. Käivitage mootor ning laske sel paar minutit töötada. Suretage mootor välja ning kontrollige, et kuskil pole laike ega õli nirisemist.

Vana mootoriõli saab viia spetsiaalsesse vastuvõtupunkti, et hoida ümbritsevat keskkonda.