pamper Tallinnas

pamper Tallinnas

Kui teie auto on jäänud kinni lumme või mutta, tuleb arvestada mõne lihtsa reegliga. Ei ole mõtet peatada esimest ettejäävad autot, et see aitaks Teie auto lumest välja. Pöörake tähelepanu vaid võimsamatele sõidukitele, mis tõepoolest saavad Teil abiks olla. Nende hulka kuuluvad:

  • Maastur;
  • Veoauto;
  • Traktor.

Kinni jäänud autot tuleb välja tõmmata selle liikumise suunas. Kasutama peaks vastupidavat puksiiritrossi. Kusjuures soovitatav on metalltrossi asemel kasutada nailontrossi, sest vastupidavuse osas pole see kehvem, kuid selle positiivseks omaduseks on hoopis parem painduvus ja sellest tulenevalt mugavam kinnitamine kui seda metalltrossi puhul.

Sõiduki pukseerimine

Sõiduki pukseerimiseks saab kasutada mitmest võimalikust variandist ühte ja seda siis vastavalt ühes või teises

pamper Tallinnas

pamper Tallinnas

situatsioonis.

  1. Peatage Teist mööduv sõiduk ning küsige abi.
  2. Helistada sõpradele või tuttavatele, kes saavad Teile järele tulla.
  3. Kasutage tehnilist autoabi teenust

Auto pukseerimiseks kinnitage tross mõlemast sangast. Mitte mingil juhul ei tohi seda kinnitada kaitse-/ põrkeraua külge! Kui auto konstruktsioonis on veokonks, siis võite kasutada seda.

Pukseerides sõidukit veoauto või maasturiga, kinnitage tross raami külge. Selleks, et kiiresti ja probleemideta auto välja tõmmata, tuleks esmalt ära määrata selle asetsemise keerukus. Vahel tuleb autot tõmmata järk-järgult, aeglaselt, et auto ei jääks veel rohkem kinni.

Mõningates situatsioonides toimib kõigutamise meetod, mida peetakse suhteliselt efektiivseks. Kuid kõige kiirem meetod on järsk ning võimas tõmme.

Kui auto jäi mutta või lumme kinni, siis proovige esmalt iseseisvalt see välja saada. Kui see ebaõnnestub, kutsuge appi mööduvad võimsad sõidukid või siis helistage maanteeabisse.

Ennetamaks taolistesse situatsioonidesse sattumist valige endale ja autole võimalikult soodne teekond.