auto abi

auto abi

Auto sissesõitmine on tavaline inimestele, kes on soetanud endale uue sõiduki. Ei tasu siinkohal unustada, et iga auto mudeli jaoks on olemas individuaalsed tootjapoolsed soovitused. Kõik auto detailid peavad funktsioneerima kui ühtne mehhanism.

Auto mootorist

Kõik mootori elemendid peavad teineteisega nö kohanema. Näiteks piduriklotsid peavad kohanema piduriketastega, mis on ühtlasi nende efektiivsuse ja töökindluse garantii. Erilist tähelepanu tuleks pöörata jõuülekandemehhanismile, sõltumata käigukasti tüübist. Sissesõitmise vältel tuleks tutvuda ja harjuda sõidukiga. Seda peab tunnetama.

Sõidustiil sissesõitmise ajal

Peamiseks reegliks on rahulik ja ettevaatlik gaasi ning piduri pedaalide kohtlemine. Enne sõidu alustamist tuleb

auto abi

auto abi

lasta mootoril soojeneda. Sõita on soovitatav mööda sirgeid ja rahulikke teelõike. Vältige suuri kiiruseid seni, kuni auto pole täielikult sissesõidetud vastavalt tootja nõuetele. Vaid õige uue auto käsitlemise korral ehk soovitustest kinnipidamisel, tekib teil võimalus näha kuidas avaneb Teie sõiduki täielik potentsiaal.

Sissesõidu alustamine

Uue auto sissesõitmisel on kõige vastutustundlikumad esimesed 50 km. Selle eesmärgi saavutamiseks soovitatakse valida selline teelõik, kus ei oleks autode ummikuid. Sealhulgas valida ka õige päeva osa.

Liikumise ajal jälgige tahhomeetri näitajaid. Pöörete arv ei tohiks olla üle 2500. Esimesel etapil tuleks sõita kiirusega 40-50 km/h ja seda 3. käiguga. Seejärel lülitada sisse 4. käik ja tõsta kiirust kuni 60-70 km/h. Edasi tohib suurendada kiirust 70-80 km/h, seejärel 90 km/h ja 100 km/h, sealjuures sõitma peaks jätkuvalt 4. käiguga.

Järgmine etapp on 5. käigu sisselülitamine. Seda võib kasutada siis, kui olete saavutanud kiiruse, mis ületab 100 km/h. Teelõik millel sõidate, võiks olla sirge ning takistusteta. Ärge mingil juhul lülitage sisse 5. käiku, kui peate sõitma allamäge.

Hoidke oma uut autot ning ärge koormake seda üle sel olulisel sissesõitmise perioodil.