Bensiin, bensiin, bensiin… see sõna keerleb peagi iga autojuhi peas ning selle jaoks on olemas mõjuv põhjus: tegu on Teie auto jaoks elutähtsa vedelikuga, milleta ei saaks sõita meetritki. Kuid mida teha, kui bensiini on kogu aeg vaja ja selle hind ei ole kaugeltki madal? Kas saab kuidagimoodi säästa selle sama vedeliku pealt? Jah! Saab küll ja see on üpris reaalne! Niisiis, vaatame, kuidas seda teha.

Töökorras auto.

Iga autorike suurendab kütusekulu mitu korda, seepärast ärge unustage õigeaegselt läbida tehnilist ülevaatust.

Ärge autot üle koormake.

Ei tasu koormata autot üle üleliigsete kilogrammidega pagasis või katusel. Võtke autost välja kõik, mida Te iga päev ei vaja. Näiteks ei pea aastaringselt sõitma autole paigaldatud katuseboksiga.

auto puksiir

auto pamper

Vähim kiirus suurimal käigul.

Kasutage säästlikku sõiduviisi. Sujuv ja ühtlasel kiirusel sõit säästab märkimisväärselt Teie bensiini.

 Rehvirõhk.

Jälgige rehvirõhku, see peab vastama auto omadustele. Madala rõhuga rehvid suurendavad kütusekulu, liiga kõrge rõhuga rehvid on aga ohtlikud nii auto kui ka Teie ohutuse jaoks.

rehviaabi

Aknaid on parem hoida suletuna.

Sulgege aknad ja lülitage välja konditsioneer. Kui sulgeda aknad ja konditsioneeri mitte sisse lülitada, võib vältida ebaavajalikku kütusekulu kuni 15%.

 Vältige ummikuid.

Loomulikult ei ole võimalik ummikuid alati vältida, kuid kui on olemas alternatiivne tee, siis parem on kasutada seda. Ummikud sõna otseses mõttes õgivad Teie kütust. Kui alternatiivset teed aga ei ole, siis lülitage mootor välja, kui seismise aeg on pikem kui 1 minut.

 Ärge pingutage mootori soojendamisega üle.

Ei tasu iga päev soojendada mootorit poole tunni kaupa, sõitma hakkamiseks piisab kõigest paarist minutist.

Sujuv sõit.

Ärge koormake üle gaasi ja piduri pedaale. Kui pidevalt anda gaasi ja pidurdada, suurendate kütusekulu. Sõit peab olema sujuv.

 Lülitage autos välja kõik üleliigne!

Iga auto elektriseade vajab bensiini, seepärast lülitage välja ebavajalikud valgustused, muusika jms. Siiski ei tasu välja lülitada autot ennast.

 Ärge säästke raha bensiini pealt.

Kõige parem bensiin on nr 98. Ärge arvake, et kui tangite odavamat kütust, siis säästate paar eurot. Asi on selles, et 98-s bensiin vähendab kütusekulu 15%.

Pardaarvuti hetkelise kütusekulu režiimis.

Käesolev seade näitab, kuidas säästa kütust 10% võrra. Jaga sõbraga!

Justnimelt! Kui leppida naabriga kokku sõita kordamööda ja üksteist sõidutada, võib bensiini märkimisväärselt säästa. Seda loomulikult kui Teid ei häiri teiste sõiduviis

Edu teede peal!