autoabi 24

Saada kätte juhiload on õnn iga noore autoarmastaja jaoks, ent samas on see ka suur vastutus. Seetõttu peaksid juhiload saanud algajad olema liikluses äärmiselt tähelepanelikud. Selleks on vajalik teada neist ohtudest, mis teid teedel varitsevad ning kuidas ühes või teises situatsioonis käituda.

Ohtlikud situatsioonid teedel

1. Järsk kurv. Antud teelõigul on piiratud nähtavus. Lisaks sellel on külglibisemise oht. Sellest tulenevalt, nähes vastavat liiklusmärki, vähendage sõidukiirust 60-80 km/h-ni ning läbige ettevaatlikult kurv.

2. Takistus teel. Igasuguse takistuse eel tuleb sujuvalt pidurdada ning lasta lahti gaasipedaal, mille järgselt takistusest mööduda.

auto pamper

Taoline manööver säästab ka teie auto veermiku osa.

Eriti ettevaatlik tuleks olla talvel. Asudes talvisel perioodil teele, pidage meeles, et võite tee peal kohata lund, kiilasjääd, lumevalle jms. Kui sõidate mööda libedat teed ning on vajalik järsku pidurdada, siis pidage meeles, et on suur võimalus sattuda külglibisemisesse ning lisaks sellele pikeneb mitu korda ka pidurdusteekond. Seetõttu pidurdage katkendlikult ning liikuge mõõdukal kiirusel.

Teel olev lumi provotseerib auto kinnijäämist. Kui tekkis vajadus seisma jääda, siis liikumise taasalustamise võib olla üpris keeruline. Kui te siiski jäite kinni, asetage rataste alla midagi: oksad, kummimatt, puitplaat – peale mida üritage liikumist jätkata.

Lumesadu viib omakorda nähtavuse peaaegu nullini. Mida teha? Keelduge sõidust või sõitke võimalikult aeglaselt hoides parema teeperve ligi. Lülitage sisse udutuled.

  1. Möödasõit – ohtlik manööver!

Möödasõitu sooritades mäletage õigeaegselt anda märku suunatuledega ning olge väga tähelepanelik. Enda sõidurajale naasmisega võib alustada siis, kui näete tahavaatepeeglist autot, millest möödasõitu sooritasite.

Teised ohuallikad

Teiste ohuallikate hulka kuuluvad:

– Paigalseisev sõiduk

– Jalakäiad

– Lapsed, kes mängivad tee ääres.

Olge sõiduteel tähelepanelikud!